PCC Exol ma zezwolenie na inwestycję w WSSE 'Invest-Park'

ISBNews
opublikowano: 07-06-2016, 18:22

PCC Exol ma zezwolenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest - Park" na prowadzenie działalności w Podstrefie Brzeg Dolny, podała spółka. Maksymalna nominalna wysokość kosztów kwalifikowanych inwestycji wyniesie 19,5 mln zł.

"Spółka wystąpiła o udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie, w związku z planowanym nowym przedsięwzięciem inwestycyjnym, polegającym na rozbudowie i zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu, poprzez realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą: 'Budowa instalacji do produkcji glicynianów i instalacji do produkcji oksyalkilatów wysokomolowych'" – czytamy w komunikacie.

Zakończenie inwestycji planowane jest w terminie do 30 czerwca 2019 r., podała spółka.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Srodkowo-Wschodniej. W swojej ofercie Grupa PCC Exol posiada około 160 produktów i 300 formulacji wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. PCC Exol jest jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Od sierpnia 2012 r. akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy