PepsiCo prognozuje wzrost przychodów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 11-02-2021, 13:46

Producent napojów i przekąsek poinformował w czwartek, że spodziewa się wzrostu przychodów w 2021 roku. PepsiCo ma nadzieję, że konsumenci powrócą do stylu życia sprzed pandemii, gdy obostrzenia zostaną zniesione, a szczepienia przeciwko COVID-19 rozpowszechnią się, pisze Reuters.

Pepsi
Pepsi
Fot. Mark Villanueva/Pixabay

Koncern przewyższył również szacunki Wall Street dotyczące przychodów w czwartym kwartale 2020 roku, ponieważ druga runda blokad pobudziła popyt na produkty takich marek jak Tostitos, Cheetos i Gatorade, które są bardziej dostosowane do konsumpcji w domu.

Przychody netto PepsiCo w okresie od października do grudnia 2020 roku wzrosły o 8,8 proc. do 22,46 mld USD. Analitycy ankietowani przez Refinitiv szacowali, że będzie to 21,8 mld USD.

Przychody spółki zależnej Frito-Lay ze sprzedaży przekąsek wzrosły w Ameryce Północnej o 5 proc. Sprzedaż napojów zwiększyła się z kolei o 5,5 proc.

Koncern podał w czwartek, że ​​spodziewa się jednocyfrowego wzrostu rocznych przychodów organicznych i wysokiego jednocyfrowego wzrostu skorygowanych zysków w 2021 roku. Spółka ogłosiła również, że roczna dywidenda, którą planuje wypłacić w czerwcu, będzie wyższa o 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane