Pesą pokieruje fachowiec od restrukturyzacji

Nominacja dnia

Prezesem bydgoskiej spółki został Krzysztof Sędzikowski. Przygotował już jej plan naprawczy. Jest namaszczony przez banki, które pożyczyły jej 200 mln zł, więc faktycznie decydują o jej losie. Chcą odzyskać pieniądze i zależy im na znalezieniu inwestora, który dokapitalizuje Pesę i zapewni spłatę zobowiązań.

Zobacz więcej

O tym, że rada nadzorcza bydgoskiego producenta taboru szynowego ma wybrać nowego prezesa i że będzie nim Krzysztof Sędzikowski, informowaliśmy już we wtorek, 2 stycznia, na portalu Pb.pl. Marek Wiśniewski

— W najbliższych miesiącach dla przyszłości Pesy kluczowe będą: wdrożenie procesu restrukturyzacji i negocjacje z inwestorami. Stąd właśnie decyzja o wzmocnieniu zarządu firmy o menedżerów z ogromnym doświadczeniem w restrukturyzacji i stabilizacji dużych przedsiębiorstw — twierdzi Ireneusz Sitarski, przewodniczący rady nadzorczej Pesy. Krzysztof Sędzikowski prowadził m.in. proces naprawczy Kompanii Węglowej. Jego zdaniem, Pesa będzie jeszcze odnosić sukcesy.

Wiesz pierwszy

O tym, że rada nadzorcza bydgoskiego producenta taboru szynowego ma wybrać nowego prezesa i że będzie nim Krzysztof Sędzikowski, informowaliśmy już we wtorek, 2 stycznia, na portalu Pb.pl. Dostęp do pełnego serwisu mają wszyscy prenumeratorzy „Pulsu Biznesu”. Nie masz dostępu — napisz: prenumerata@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pesą pokieruje fachowiec od restrukturyzacji