Pesą pokieruje fachowiec od restrukturyzacji

opublikowano: 03-01-2018, 22:00

Nominacja dnia

Prezesem bydgoskiej spółki został Krzysztof Sędzikowski. Przygotował już jej plan naprawczy. Jest namaszczony przez banki, które pożyczyły jej 200 mln zł, więc faktycznie decydują o jej losie. Chcą odzyskać pieniądze i zależy im na znalezieniu inwestora, który dokapitalizuje Pesę i zapewni spłatę zobowiązań.

O tym, że rada nadzorcza bydgoskiego producenta taboru szynowego ma wybrać nowego prezesa i że będzie nim Krzysztof Sędzikowski, informowaliśmy już we wtorek, 2 stycznia, na portalu Pb.pl.
Zobacz więcej

O tym, że rada nadzorcza bydgoskiego producenta taboru szynowego ma wybrać nowego prezesa i że będzie nim Krzysztof Sędzikowski, informowaliśmy już we wtorek, 2 stycznia, na portalu Pb.pl. Marek Wiśniewski

— W najbliższych miesiącach dla przyszłości Pesy kluczowe będą: wdrożenie procesu restrukturyzacji i negocjacje z inwestorami. Stąd właśnie decyzja o wzmocnieniu zarządu firmy o menedżerów z ogromnym doświadczeniem w restrukturyzacji i stabilizacji dużych przedsiębiorstw — twierdzi Ireneusz Sitarski, przewodniczący rady nadzorczej Pesy. Krzysztof Sędzikowski prowadził m.in. proces naprawczy Kompanii Węglowej. Jego zdaniem, Pesa będzie jeszcze odnosić sukcesy.

Wiesz pierwszy

O tym, że rada nadzorcza bydgoskiego producenta taboru szynowego ma wybrać nowego prezesa i że będzie nim Krzysztof Sędzikowski, informowaliśmy już we wtorek, 2 stycznia, na portalu Pb.pl. Dostęp do pełnego serwisu mają wszyscy prenumeratorzy „Pulsu Biznesu”. Nie masz dostępu — napisz: prenumerata@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy