Pierwsi bitcoinowi miliarderzy

opublikowano: 04-12-2017, 10:38
aktualizacja: 04-12-2017, 10:42

Cameron i Tyler Winklevoss to pierwsi bicoinowi miliarderzy, donosi The Telegraph.

Bracia Winklevoss, którzy startowali na olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku w wioślarstwie, znani są z jednak głównie z pozwania Marka Zuckerberga za kradzież pomysłu na serwis społecznościowy. Amerykańscy bliźniacy dostali ostatecznie 65 mln USD tytułem ugody. Część tych pieniędzy przeznaczyli na kupno ok. 1 proc. bitcoinów, które były w obiegu w 2013 roku, podczas którego wirtualny pieniądz zdrożał od 13,40 USD do 817 USD. Według mediów, bracia Winklevoss twierdzili cztery lata temu, że bitcoin to lepsza inwestycja niż złoto. W 2015 roku założyli giełdę kryptowalut Gemini, a także próbowali stworzyć pierwszy na świecie fundusz ETF bazujący na bitcoinie. The  Financial Times pisał, że bracia Winklevoss postrzegają bitcoina jako brakujący element cyfrowej gospodarki, który zmieni sposób przeprowadzania transakcji.

Tyler (z lewej) i Cameron Winklevoss, fot. Bloomberg
Tyler (z lewej) i Cameron Winklevoss, fot. Bloomberg
None
None

- Pamiętam kiedy ludzie mówili, że Facebook to przelotna moda – powiedział Tyler Winklevoss w wywiadzie dla The Financial Times. – Widzieliśmy to już w przypadku Facebooka. Mamy wrażenie, że to ten sam film tylko z innymi aktorami – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, telegraph.co.uk

Polecane