Piotr Osiecki w areszcie do 20 grudnia

opublikowano: 11-12-2019, 15:09

Sąd przychylił się do wniosku o przedłużenie aresztu b. menedżera Altus TFI o kilka dni do 20 grudnia.

To, że areszt został wydłużony jedynie o 5 dni wynika z przepisów prawa - Sąd Okregowy nie może orzekać o areszcie trwającym dłużej niż 12 miesięcy, tym może się zajmować tylko sąd apelacyjnym.

ROK BEZ WYROKU:
ROK BEZ WYROKU:
Piotr Osiecki już dwukrotnie był zwalniany z aresztu, a w czasie przebywania na wolności nie próbował mataczyć ani zbiec z kraju. Mimo to kolejny sędzia uznał, że jest takie ryzyko, i przedłużył areszt o kolejne trzy miesiące, co oznacza, że czekając na sformułowanie aktu oskarżenia, Piotr Osiecki spędzi w areszcie 12 miesięcy.
Fot. Marek Wiśniewski

Z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że prokuratura w najbliższych dniach złoży wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego przez kolejne 3 miesiące. 

Prokuratura zarzuca twórcy Altus TFI udział w zmowie, która naraziła GetBack na stratę blisko 160 mln zł.

Chodzi o transakcję zakupu przez GetBack akcji EGB Investments od funduszy zarządzanych przez Altus TFI. Zdaniem prokuratury Piotr Osiecki miał działać w zmowie z Konradem K., przebywającym w areszcie byłym prezesem GetBacku, w wyniku której windykator miał przepłacić za EGB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki, KZ

Polecane