PKB Rzeszowa rośnie jak na drożdżach

opublikowano: 13-12-2015, 22:00

Nie w Warszawie, Krakowie ani we Wrocławiu, lecz w Rzeszowie tempo wzrostu gospodarczego w latach 2004-12 było najwyższe

Nie w Warszawie, Krakowie ani we Wrocławiu, lecz w Rzeszowie tempo wzrostu gospodarczego w latach 2004-12 było najwyższe — wynika z raportu firmy doradczej PwC. Autorzy opracowania wzięli pod lupę 12 metropolii, dla których średni wzrost PKB w badanym okresie wyniósł 34 proc. Tymczasem w Rzeszowie sięgnął aż 58 proc. Nieco mniejsza była wartość tego wskaźnika we Wrocławiu (45 proc.) i Lublinie (41 proc.). Natomiast najniższy wzrost PKB w latach 2004-12 miały Katowice i Szczecin — po 20 proc.

Witold Orłowski, główny ekonomista PwC, podczas prezentacji raportu zwracał uwagę, że za sukcesem gospodarczym Rzeszowa nie poszły jednak w dostatecznym stopniu działania w innych dziedzinach. Uważa, że miasto jest niedostatecznie rozpoznawalne w Polsce i za granicą. Sugerował inwestycje w tzw. kulturę wysoką, co przekłada się na rozpoznawalność i przynosi jeszcze więcej pieniędzy i inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu