PKN Orlen może sprowadzać ropę także z Bliskiego Wschodu

Internet Securities
opublikowano: 22-12-2006, 15:19

Rozmowy w sprawie zakupu ropy są trudne, gdyż prowadzone ze stroną, z którą nigdy nie współpracowano, powiedział prezes Igor Chalupec.

Prezes PKN Orlen Igor Chalupec uważa, że grupa paliwowa, która scentralizuje wkrótce zakupy ropy, oprócz surowca z Rosji i Wenezueli może sprowadzać ropę z Bliskiego Wschodu.

„Oprócz tych dwóch państw [Rosji i Wenezueli – przyp. ISB], jest rozpatrywany jeszcze jeden kierunek – zaopatrzenie z jednego z państw Bliskiego Wschodu” – powiedział Chalupec na spotkaniu z dziennikarzami w piątek. Dodał, że są prowadzone rozmowy w tej sprawie, nie chciał zdradzić jednak nazwy tego kraju.

Chalupec podkreślił, ze rozmowy są trudne, gdyż prowadzone ze stroną, z którą nigdy nie współpracowano.

„Staramy się, żeby były to zakupy prosto od producenta” – powiedział prezes.

Chalupec poinformował też, że zarząd PKN ma zatwierdzić umowę, na podstawie której zakupy ropy do Możejek zostaną scentralizowane.

„Wczoraj decyzję w tej sprawie podjął zarząd litewskiej spółki” – powiedział. „To jest praktyka stosowana przez wszystkie grupy paliwowe, a nie coś specjalnego” – dodał.

Prezes nie spodziewa się żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o dostawy ropy do Możejek. „Dostawy są zabezpieczone, a dopóki ropociąg nie wznowi prac będą prowadzone droga morską” – powiedział. (ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane