PKO BP szykuje się do konsolidacji sektora

Eugeniusz Twaróg
07-07-2010, 13:08

Bank PKO BP nie potwierdza, że złożył ofertę kupna BZ WBK, ale decyzja emisji obligacji mówi sama za siebie.

Wczoraj zarząd PKO BP zdecydował o emisji obligacji o wartości 5 mld zł do końca tego roku. Zbigniew Jagiełło, szef PKO BP, pytany o to czy emisja długu ma związek z planami kupna BZ WBK uchyla się od udzielenia odpowiedzi.

„Nie możemy zrezygnować z żadnej możliwości, która daje szansę zwieszenia potencjału banków”- mówi Zbigniew Jagiełło.

Prezes powiedział to w kontekście oczekiwanej przez niego konsolidacji w sektorze bankowym w najbliższych latach. Jego zdaniem, podmiotem tych fuzji może być każdy bank z wyłączeniem Pekao SA. Co do samej emisji obligacji to pieniądze pozyskane z tego źródła równie dobrze mogą być przeznaczone na przejęcia, jak i rozwinięcie akcji kredytowej.

Prezes Jagiełło mówi, że w oparciu o obecną sytuację na rynkach finansowych oraz makroekonomiczną, emisja jest plasowalna.

„Obligacje będą skierowane do inwestorów na rynku krajowym, OFE, TFI, Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz banków” - wyjaśnia Jagiełło.

Papiery banku będą też mogli objąć inwestorzy zagraniczni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / PKO BP szykuje się do konsolidacji sektora