PKP mają wstępne oferty na TK Telekom, due diligence jeszcze w tym roku

ISBnews
opublikowano: 28-11-2014, 10:35

Polskie Koleje Państwowe SA (PKP SA) otrzymały oferty wstępne potencjalnych inwestorów dotyczące nabycia udziałów w TK Telekom i planują jeszcze w tym roku rozpocząć proces due dilligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny tych ofert, podała spółka.

"Zainteresowanie prywatyzacją świadczy o tym, że inwestorzy pozytywnie oceniają funkcjonowanie i wcześniejszą restrukturyzację TK Telekom oraz działania PKP S.A. jako właściciela spółki. Kolejnym krokiem w procesie będzie analiza ofert złożonych przez zainteresowane podmioty" - skomentował dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego Jacek Leonkiewicz, cytowany w komunikacie.

Obecnie trwa analiza złożonych ofert wstępnych.

"PKP S.A. przewiduje, że jeszcze w tym roku rozpocznie się proces due dilligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny złożonych ofert wstępnych" - czytamy dalej.

PKP nie podały szczegółów dotyczących liczby ani nazw zainteresowanych inwestorów. Według nieoficjalnych informacji mediów, są wśród nich Netia i Hawe.

Serwis rpkom.pl podał - cytując rzecznika prasowego Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Macieja Szczepaniuka, że należący do PGE Exatel nie będzie brał udziału w prywatyzacji TK Telekom.

"Zdaniem analityków, TK Telekom może być warte 200-250 mln zł" - napisał też rpkom.pl.

Proces prywatyzacji TK Telekom rozpoczął się w dniu 20 października br., wraz z opublikowaniem przez PKP S.A. zaproszenia do negocjacji. Inwestorzy zainteresowani udziałem w procesie mogą składać oferty wstępne do 26 listopada br.

Kilka dni temu PKP informowały, że otrzymały list intencyjny, w którym Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) wyraził zainteresowanie udziałem w finansowaniu transakcji zakupu udziałów TK Telekom przez potencjalnych inwestorów.

W kolejnych miesiącach PKP S.A. planuje rozpocząć procesy prywatyzacyjne dla kolejnych spółek z grupy – w tym m.in. PKP Energetyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu