PKP PLK: 3 mld zł na modernizację linii kolejowych w tym roku, 4,1 mld zł w przyszłym

PAP
12-09-2007, 16:29

3 mld zł mają być zainwestowane w tym roku w modernizację podstawowych ciągów komunikacyjnych Polskich Linii Kolejowych - zapowiedziało w środę PKP PLK SA podczas konferencji kończącej kampanię "Bezpieczny przejazd".

Członek zarządu PKP PLK SA, Zbigniew Zarychta, przypomniał, że w 2004 roku wydano 300 mln zł na remonty torów.

"Kolej, którą mamy jeszcze w tej chwili, w znacznej części jest koleją XIX-wieczną" - przyznał podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Mirosław Chaberek.

Zarychta dodał, że w przyszłym roku PKP PLK zainwestuje 4,1 mld zł w modernizację linii kolejowych, a następnych latach ma to być 7-8 mld zł. Chaberek zapewnił, że modernizacja linii kolejowych uwzględnia budowę wiaduktów drogowych i kolejowych.

Kampania "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj" była prowadzona od połowy czerwca do połowy września 2007 roku. Polegała na zachęcaniu obecnych i przyszłych kierowców do ostrożnej jazdy. W tym roku była ona skierowana również do dzieci, które - zdaniem organizatorów - dzięki spontanicznym reakcjom na tego typu akcje mają również wpływ na zachowania rodziców. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP PLK: 3 mld zł na modernizację linii kolejowych w tym roku, 4,1 mld zł w przyszłym