Czytasz dzięki

PLN konsoliduje na mocniejszych poziomach, PMI w kalendarzu

Konrad Ryczko, DM BOŚ
opublikowano: 01-06-2020, 07:52

Początek nowego tygodnia obrotu przynosi podtrzymanie zwyżki na EUR/USD oraz lokalne konsolidacje na parach związanych z PLN.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4355 PLN za euro, 3,9828 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1611 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9389 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,163% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu przynoszą podtrzymanie zwyżki eurodolara powyżej 1,11 USD. Brak jest większej reakcji na zamieszki w USA, chociaż pojawiają się tu obawy o możliwą drugą falę COVID19. Na rynku zdaje się być podtrzymany optymizm m.in. na bazie piątkowego wystąpienia Trumpa dot. Chin, gdzie prezydent USA nie zanegował m.in. wytycznych z Phase 1 Trade Deal. Rynek obawiał się bardziej stanowczych ruchów po wzroście napięć na linii USA-Chiny-HK. Lokalnie PLN konsoliduje w 5 gr zakresie wahań wobec euro. Rynek dość chłodno przyjął ostatni ruch RPP, choćby ze względu na nikłą komunikację działań Rady. Same makro za I kw. wypadają się wypadać nieco wyżej od mocno pesymistycznych oczekiwań rynku. Wydaje się jednak, iż dopiero wskazania za II kw. będą realnie odzwierciedlać skalę spowolnienia w Polsce i to na bazie tych wskazań będziemy kreślić wiarygodne szacunki do końca roku. PLN pozostaje jednak mocny zarówno na głównych zestawieniach, jak i wobec koszyka CEE.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. przemysłowego PMI dla Polski za maj. Rynek spodziewa się podbicia wskaźnika do 35,6 pkt. (z 31,9 pkt. uprzednio). Na szerokim rynku warto zwrócić uwagę na popołudniowe wskazanie ISM dla gospodarki USA. Poniedziałek jest dniem wolnym od handlu w Niemczech, co będzie ograniczać aktywność podczas sesji w Europie.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN oscyluje blisko 4,43 PLN przy czym wydaje się, iż mocniejsze wsparcie zostało zarysowane w rejonie 4,4-4,41 PLN.
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane