Po dobrym początku, znowu spadki na amerykańskich giełdach

opublikowano: 26-01-2007, 16:08

Czwartkowa głęboka przecena, o skali nie widzianej od ponad dwóch miesięcy, zachęciła inwestorów podczas pierwszych minut piątkowej sesji do odkupywania nieco przecenionych papierów.

Czwartkowa głęboka przecena, o skali nie widzianej od ponad dwóch miesięcy, zachęciła inwestorów podczas pierwszych minut piątkowej sesji do odkupywania nieco przecenionych papierów.

Zwiększaniu zaangażowania w akcje sprzyjała także publikacja danych makro wskazujących na wzrost w sektorze przemysłowym. Szybko jednak do kontrataku przystąpiła strona podażowa, co z miejsca zaowocowało spadkiem indeksów. O dalszym przebiegu sesji mogą przesądzić dane z rynku nieruchomości o sprzedaży nowych domów

Wzrostom na rynku technologicznym powinien sprzyjać raport Microsoftu, w którym spółka pochwaliła się wyższym niż oczekiwali specjaliści wzrostem przychodów ze sprzedaży.

Kurs akcji giganta z Redmond zwyżkuje momentami ponad 2 proc. Firma w drugim kwartale roku finansowego odnotował 6 proc. wzrost sprzedaży do 12,45 mld USD. Między innymi dzięki dużemu popytowi na konsolę gier wideo Xbox 360.

Silną zwyżką w średniej Dow Jones może poszczycić się Caterpiller. Potentat rynku sprzętu budowlanego co prawda w minionym kwartale przestrzelił się z prognozą zysku na akcję, jednak przychody przebiły wszelkie oczekiwania.

O trendach na poszczególnych spółkach decydują też analitycy Citigroup. Obniżając z kupuj do trzymaj doprowadzili do przeceny papierów Cisco Systems. Ruch w przeciwnym kierunku i zalecenie nabywania walorów wymusiło z kolei znaczący wzrost kwotowań Juniper Networks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane