Po południu Sejm zdecyduje, czy zająć się projektem o KRRiT

Polska Agencja Prasowa SA
25-04-2006, 09:43

Sejm, we wtorek po południu zdecyduje, czy zajmie się prezydenckim projektem zmian w ustawie o KRRiT. Podczas Konwentu Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec rozpatrywania tego punktu na obecnym posiedzeniu.

Sejm, we wtorek po południu zdecyduje, czy zajmie się prezydenckim projektem zmian w ustawie o KRRiT. Podczas Konwentu Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec rozpatrywania tego punktu na obecnym posiedzeniu.

    Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o KRRiT zakłada, że szefa Rady wybierają członkowie KRRiT ze swojego grona.

    Proponowana regulacja jest konieczna po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z konstytucją uznał przepis, w myśl którego przewodniczącego KRRiT powołuje i odwołuje prezydent - w takim właśnie trybie została powołana obecna szefowa KRRiT Elżbieta Kruk. Dlatego od 29 marca, kiedy ukazał się Dziennik Ustaw nr 51 z wyrokiem TK Kruk nie może podejmować żadnych decyzji i pełni jedynie "organizacyjną funkcję przewodniczącego posiedzeń KRRiT".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Po południu Sejm zdecyduje, czy zająć się projektem o KRRiT