Czytasz dzięki

Podatek rolny za dzierżawione grunty ma płacić dzierżawca

(Artur Szymański)
opublikowano: 07-09-2006, 19:29

Podatek rolny za grunty dzierżawione na podstawie przepisów dotyczących rent strukturalnych będzie płacił dzierżawca - określa poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku rolnym. Dotychczas ta kwestia nie była uregulowana ustawą.

Podatek rolny za grunty dzierżawione na podstawie przepisów dotyczących rent strukturalnych będzie płacił dzierżawca - określa poselski projekt nowelizacji ustawy o podatku rolnym. Dotychczas ta kwestia nie była uregulowana ustawą.

W czwartek odbyło się II czytanie projektu nowelizacji ustawy. W związku ze zgłoszeniem poprawki przez klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej, projekt został skierowany do dalszych prac w komisji rolnictwa i komisji finansów.

Jak wyjaśnił poseł sprawozdawca Jerzy Gosiewski (PiS), poprawka ta zmierza do ujednolicenia warunków dla wszystkich osób dzierżawiących grunty. Dodał, że projekt nowelizacji ma charakter porządkujący i nie stanowi obciążenia dla budżetu państwa. Głosowanie projektu ustawy odbędzie się w piątek. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy