Podkarpackie: na stacji kolejowej w Mielcu powstanie przejście pod torami

opublikowano: 16-04-2022, 18:19

Blisko 8 mln zł kosztować będzie budowa przejścia podziemnego na stacji kolejowej w Mielcu (Podkarpackie). Nowy obiekt połączy osiedla znajdujące się po przeciwległych stronach stacji i zapewni pieszym wygodną komunikację pod torami. Dzieci i młodzież bezpiecznie dotrą do pobliskiej szkoły.

Adobe Stock

Jak poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, została już podpisana umowa na wykonanie inwestycji. Zrealizuje ją firma INTOP Tarnobrzeg; wartość podpisanego kontraktu to blisko 8 mln zł.

"Dodatkowe przejście pod torami w Mielcu znajdzie się w ciągu ulic Drzewieckiego i Skargi. Przed modernizacją trasy Padew-Mielec-Dębica, mieszkańcy korzystali w tym miejscu z przejścia na torach tzw. labiryntu. Przejście podziemne to korzystniejsze rozwiązanie dla mieszkańców w rejonie mieleckiej stacji kolejowej" – dodała.

Obiekt połączy osiedla po przeciwległych stronach stacji i ułatwi komunikację. Piesi bezpiecznie przejdą pod torami, w tym uczniowie pobliskiej szkoły.

Przejście ma być gotowe pod koniec bieżącego roku.

Inwestycja jest częścią projektu: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew-Mielec-Dębica". Do tej pory w ramach tego projektu reaktywowano ruch pociągów na odcinku Mielec-Dębica. Natomiast na stacji kolejowej w Mielcu wybudowano już przejście podziemne z windami, które zastąpiło kładkę nad torami.

Do tej pory w ramach projektu podpisano umowy na prace o wartości ponad 323 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane