Polacy wśród laureatów unijnego akceleratora

ANB
opublikowano: 30-11-2022, 14:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rodzime start-upy i instytucja naukowa stanęły na podium EIT Jumpstarter, organizowanego przez Unię Europejską.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jakie projekty z Polski zostały docenione w EIT Jumpstarter?
  • Jaką perspektywę rozwoju daje firmom i innowatorom udział w akceleratorze?

W Krakowie odbył się finał EIT Jumpstarter, czyli akceleratora zainicjowanego przez Unię Europejską, a promującego najbardziej obiecujące start-upy z Europy. Zgłosiło się do niego niemal 200 uczestników i 42 spółki. Wśród najlepszych są Polacy.

Trzecie miejsce w kategorii EIT Health zajął start-up Play.air, którego cyfrowe rozwiązania wspomagają ćwiczenia logopedyczne i proces leczenia zaburzeń mowy u dzieci. Projekt bazuje na atrakcyjnych grach mobilnych. Drugą lokatę w kategorii EIT Food zdobył natomiast Ribes Technologies z projektem wpisującym się w ideę zrównoważonego rolnictwa, związanym z ochroną plantacji krzewów owocowych. Taką samą pozycję w kategorii EIT Manufactiring zdobył zespół Lume Label – zajmuje się tworzeniem maszyny do sortowania odpadów. Rozwiązanie Lume Label dostarcza czyste frakcje plastiku przeznaczonego do recykling.

Wśród najlepszych
Wśród najlepszych
W finale EIT Jumpstarter nie zabrakło Polaków - trafili na podium w kilku kategoriach.
materiały prasowe

W ramach tegorocznego finału EIT Jumpstarter przyznane zostały także nagrody specjalne, dwie z nich trafiły w ręce Polaków. Nagrodzony został Uniwersytet Warszawski (w kategorii Best RIS Hub). Nagroda publiczności trafiła natomiast w ręce MaskOFF - koncept pozwala na samodzielne, wstępne określenie stanu zdrowia psychicznego i dopasowanie specjalisty, który zaoferuje wsparcie.

Uczestnicy akceleratora wcześniej przez siedem miesięcy pracowali z mentorami nad dopracowaniem projektów i rozpisaniem dla nich najlepszych biznes planów.

„W ciągu ostatnich sześciu lat w programie EIT Jumpstarter uczestniczyło ponad 750 projektów i wiele z nich odniosło sukces. Część wciąż dopracowuje swoje pomysły na biznes, ale ponad 45 startupów sformalizowało już swoją działalność i kontynuuje rozwój” – podkreśliła Dóra Marosvölgyi, regional stsategic innovation projects director w EIT Community, cytowana w komunikacie.

Program Jumpstarter nadzorowany jest przez Europejski Instytutu Innowacji i Technologii. W tym roku odbył się po raz szósty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane