Policja będzie oddawać psy

  • DI
opublikowano: 12-11-2019, 22:00

Stanowy Kongres zdecydował, że psy i konie policyjne kończące służbę nie będą już usypiane.

Prawo Teksasu traktowało do tej pory zwierzęta policyjne jako „ruchomość” należącą do służb bezpieczeństwa, która, tak jak broń, powinna zostać zniszczona, gdy przestaje się nadawać do użytku. Dzięki lobbingowi organizacji broniących praw zwierząt oraz Stowarzyszenia Szeryfów Teksasu psy i konie będą mogły być adoptowane za darmo przez ich służbowych opiekunów lub „inne wykwalifikowane osoby”.

Policjanci do tej pory starali się „kreatywnie obchodzić przepisy”. Jim Skinner, szef stowarzyszenia szeryfów i szeryf hrabstwa Collin, powiedział, że gdy objął tę funkcję, zastał w komendzie dwa stare i schorowane psy. By je uratować, formalnie nie pozwolił im pójść na emeryturę, jedynie „zwolnił je z aktywnych czynności służbowych”. Poprzednie przepisy były tym dziwniejsze, że policyjne komendy organizowały odchodzącym na emeryturę psom uroczyste odprawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu