Czytasz dzięki

Polregio zarobiły w 2019 r. 29,4 mln zł

  • PAP
opublikowano: 04-05-2020, 15:07

Czwarty rok z rzędu największy polski przewoźnik kolejowy wypracowuje dodatni wynik finansowy. Jego zysk netto wyniósł w 2019 roku 29,38 mln złotych - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Dodano, że skumulowany wynik finansowy spółki za lata 2016 - 2019 sięgnął 211,23 mln zł.

Fot. Justyna Grzesik
Zobacz więcej

Impuls POLREGIO na stacji Poznań Główny

Fot. Justyna Grzesik

W ubiegłym roku liczba przewożonych przez Polregio pasażerów wyniosła 88,9 mln, czyli o 7,7 mln więcej niż w roku 2018, co dało przewoźnikowi 26,5-proc. udział w rynku.

"Wyniki finansowe wyraźnie pokazują, że wdrażana przez nas w ostatnich latach żelazna konsekwencja w działaniu przynosi wymierne korzyści. To efekt także dobrej współpracy z samorządami, które rozumiejąc potrzeby pasażerów zapewniają najlepszą możliwą ofertę, za co dziękuję. W przyszłości będziemy kontynuować tę politykę, w dalszym ciągu umacniając naszą pozycję lidera rynku pasażerskich przewozów kolejowych w Polsce" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Polregio Krzysztof Zgorzelski.

Jak podaje Polregio, spółka na bieżąco wdraża wytyczne oraz stale monitoruje sytuację m.in. w ramach Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który zadecydował o wprowadzeniu szeregu działań we wszystkich zakładach i pociągach. Odpowiednie procedury określają m.in. sposób działania obsługi pociągu w razie stwierdzenia wśród pasażerów osoby mającej objawy dające podejrzenie zarażenia SARS-CoV-2, w zakresie m.in. powiadomienia służb epidemiologiczno-sanitarnych, zabezpieczenia pracowników i podróżnych, a także dezynfekcji pociągu.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26 proc. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma 50 proc. plus jeden udział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane