Polsat przejmuje kontrolę nad Eleven Sports Network za 38 mln EUR

DI
opublikowano: 25-05-2018, 06:52
aktualizacja: 25-05-2018, 06:54

Telewizja Polsat, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, kupuje 50 proc. plus jeden udział polskiego Eleven Sports Network za 38 mln EUR.

Telewizja Polsat sp. z o.o. zawarła w czwartek z Eleven Sports Network LTD z Londynu umowę sprzedaży 3.340 udziałów Eleven Sports Network sp. z o.o. (ESN) z Warszawy, producenta i dystrybutora programów sportowych i właściciela praw sportowych, odsprzedawanych działającym w Polsce operatorom płatnej telewizji. 

- Nabywane przez Telewizję Polsat Udziały, po rejestracji przewidzianego w Umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50% + jeden udział w kapitale zakładowym ESN. Łączna cena nabywanych w ramach Umowy Udziałów została ustalona na kwotę 38 mln EUR – głosi komunikat.

Zapłata za udziały nastąpi w dwóch ratach. Pierwsza,  wysokości 18 mln EUR, zostanie zapłacona w ciągu dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Druga, w kwocie 20 mln EUR, zostanie poddana korekcie o wartość długu netto ESN i uiszczona po spełnieniu zastrzeżonych w umowie warunków. Płatność drugiej raty powinna nastąpić w okresie nie dłuższym niż 4 miesiące od dnia płatności pierwszej, podano w komunikacie.

- Jeśli wartość ESN w oparciu o osiągnięte wyniki w roku 2020 przekroczy kwotę 80 mln Euro, Telewizja Polsat będzie musiała dokonać dodatkowej płatności na rzecz Sprzedającego w wysokości 25% nadwyżki wartości ESN ponad kwotę 80 mln Euro (wartość ESN liczona jako 9x skorygowana EBITDA obliczona na podstawie sprawozdania finansowego ESN za rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2020) – głosi komunikat.

Cyfrowy Polsat informuje, że nabycie udziałów ESN zostanie sfinansowane ze środków własnych Telewizji Polsat oraz że obroty ESN w żadnym z dwóch ostatnich lat obrotowych nie przekroczyły 10 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Polsat przejmuje kontrolę nad Eleven Sports Network za 38 mln EUR