Czytasz dzięki

Polska i Niemcy będą współpracować w zakresie zwalczania oszustw VAT

PAP
opublikowano: 13-08-2020, 09:30

Szybszą wymianę informacji pomiędzy administracjami podatkowymi Polski i Niemiec zakłada porozumienie o współpracy w zakresie zwalczania oszustw VAT - poinformowała w czwartek Krajowa Administracja Skarbowa.

"Porozumienie pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Federalnym Ministerstwem Finansów Republiki Federalnej Niemiec dotyczy bezpośredniej transgranicznej wymiany informacji w zakresie podatku VAT" - poinformowała KAS w komunikacie.

Zobacz więcej

Krajowa Administracja Skarbowa

Fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum

Jak wyjaśniono, porozumienie umożliwi szybszą wymianę informacji pomiędzy administracjami podatkowymi obu krajów i przyczyni się do zwiększenia skuteczności zwalczania oszustw w podatku VAT.

"KAS współpracuje z innymi administracjami podatkowymi i dzieli się swoimi doświadczeniami. Współczesna przestępczość gospodarcza nie ma granic, mafie VATowskie działają na rynku międzynarodowym, a zwalczanie np. karuzel podatkowych nie jest tylko zadaniem KAS. Dlatego szybka wymiana informacji z naszymi zagranicznymi partnerami jest potrzebna i przynosi obopólne korzyści" – powiedziała cytowana w komunikacie szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Wykonanie porozumienia będzie nadzorowane przez polsko-niemiecką grupę roboczą, składającą się z przedstawicieli określonych w porozumieniu organów Polski i Niemiec.

"Porozumienie to stanowi kolejny krok podjęty przez Szefa KAS w celu usprawnienia wymiany informacji podatkowych. Wcześniej podobne porozumienia podpisano z administracjami podatkowymi Czech, Słowacji, Litwy oraz Węgier" - czytamy.

KAS poinformowała, że polsko-niemieckie porozumienie o współpracy w zakresie zwalczania oszustw VAT zawarto 24 lipca 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane