Polski reżyser w światowej produkcji z Valem Kilerem

opublikowano: 12-05-2012, 13:13

Polski reżyser Jan Kwieciński bierze udział w międzynarodowym projekcie filmowym z Valem Kilmerem.

Film "Czwarty wymiar" to trylogia nakręcona przez trzech reżyserów z różnych stron świata. Harmony Korine’a, Aleksieja Fedorczenki i Jana Kwiecińskiego. Każdy z nich nakręcił w swojej ojczyźnie 30-minutowy film na podstawie szkicu autorstwa Eddy’ego Morettiego, realizatora z VICE Films.Jan Kwieciński ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i London Film School. Wyreżyserował szereg filmów krótkometrażowych (w tym "Incydent", za który w 2009 r. otrzymał nagrodę na Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych), a także dokumentalnych i reklamowych.

"Czwarty wymiar" jest również pierwszym filmem fabularnym sponsorowanym przez Grolsch Film Works. Fundusz sponsoruje reżyserów z różnych krajów. Obecnie o finansowanie projektów mogą starać się polscy i rosyjscy reżyserzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane