Pomysł na biznes: Amerykańskie pączki made in Poland

opublikowano: 19-04-2019, 17:30

Hibiskusowy z różowym lukrem, grejpfrutowy, lawendowy czy oreo – to smaki niezwykłych pączków inspirowanych amerykańskim stylem, ale powstających w Warszawie. Dzisiejszy „Pomysł na biznes” będzie wyjątkowo słodki.

- W naszym przypadku wszystko zaczęło się od pączka.  Pokochałyśmy ten produkt, nie w Polsce, choć nasz kraj z pączków słynie, ale w Nowym Jorku. Zachwyciły nas ręcznie robione donuty  - wspomina Patrycja Jaskólska, współwłaścicielka MOD donuts.

Po powrocie do kraju właśnie za tym smakiem dziewczyny tęskniły najbardziej i postanowiły go odtworzyć. Usmażyły donuty raz, drugi, trzeci i jak same mówią – wpadły w pączkowe szaleństwo.

- Najciekawsze jest to, że przed wyjazdem do Nowego Jorku w ogóle nie lubiłyśmy pączków – śmieje się Kamila Mroczkowska, współwłaścicielka MOD donuts.

Teraz w pracowni codziennie powstaje od 150 do 400 pączków. Rekordowy okazał się jednak tegoroczny tłusty czwartek. W tym dniu dziewczyny sprzedały ponad 10 tys. donutów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu