Portugalczycy stworzyli aplikację dla osób na wózku

opublikowano: 19-06-2018, 22:00

Ricardo Teixeira, na co dzień poruszający się na wózku inwalidzkim, stworzył prawdopodobnie pierwszą na świecie aplikację na smartfony, która umożliwia szybkie i proste składanie oficjalnych skarg na brak odpowiedniej infrastruktury dla osób niepełnosprawnych w publicznych budynkach i prywatnych lokalach — napisał Reuters.

Aplikacja powstała we współpracy z fundacją Salvador Association. Skargi można składać za pomocą kilku kliknięć w smatfonie, np. gdy użytkownik zauważy, że do wejścia budynku prowadzi zbyt wąska ścieżka albo prowadzą do niego nieprzystosowane schody.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

Darmowa aplikacja działa w całej Portugalii. Wykorzystuje informację o lokalizacji użytkownika i interaktywną mapę, która pokazuje wszystkie budynki w okolicy. Jedno kliknięcie pozwala na ocenę sklepu albo restauracji pod kątem dostępności i przystosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych, np. zamieszczenie informacji o tym, czy budynek ma odpowiednią toaletę, parking i rampę. Użytkownik może też w łatwy sposób wypełnić za pomocą aplikacji formularz zgłoszenia skargi.

— Są już aplikacje, które pozwalają na przyznanie odpowiedniej liczby punktów dla budynków, z których korzystają ludzie niepełnosprawni, ale dotychczas żadna nie miała takiej funkcji, jak nasza — mówi Vera Bonvalot, członek zarządu European Disability Forum w Brukseli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Portugalczycy stworzyli aplikację dla osób na wózku