Poseł Mularczyk zapowiada pozwanie do sądu "Gazety Wyborczej"

PAP
29-09-2007, 13:09

Poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS) poinformował w  sobotę PAP, że zamierza w trybie wyborczym pozwać do sądu "Gazetę Wyborczą". Mularczyk poczuł się dotknięty stwierdzeniem zawartym w "Ocenie ponownie startujących parlamentarzystów", opublikowanym w sobotę w krakowskim wydaniu "Gazety" .

Posłowi chodzi o sformułowanie w artykule: "Wielu prawników potępiło go za wystąpienie przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie ustawy lustracyjnej, gdzie nieprawdziwie sugerował, że niektórzy sędziowie byli współpracownikami SB", a w szczególności o słowa "nieprawdziwie sugerował".

"Ja niczego nieprawdziwie nie sugerowałem. Ja podałem informację, że z dokumentów IPN wynika, że dwaj sędziowie byli zarejestrowani jako kontakty operacyjne SB" - powiedział PAP Mularczyk.

"W trybie wyborczym będę domagał się od +Gazety+ sprostowania nieprawdziwych informacji i przeprosin za naruszenie moich dóbr osobistych" - zapowiedział poseł PiS. Dodał, że złoży pozew w Sądzie w Nowym Sączu w poniedziałek.

"Podtrzymujemy to, co napisaliśmy. Jeśli poseł złoży pozew spotkamy się w sądzie" - powiedział w sobotę PAP redaktor naczelny krakowskiego wydania "Gazety Wyborczej" Józef Stachów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Poseł Mularczyk zapowiada pozwanie do sądu "Gazety Wyborczej"