POWT-Belka sądzi, że spadek wzrostu PKB wyhamował

Globe Trade Centre Spółka Akcyjna
opublikowano: 26-02-2002, 08:42

WARSZAWA (Reuters) - Spadek tempa wzrostu gospodarczego wyhamowuje i można zacząć liczyć na pojawienie się oznak ożywienia, uważa wicepremier i minister finansów, Marek Belka.

"Potwierdzają się nasze oczekiwania, że pierwszy kwartał, może nawet pierwsze półrocze to okres słaby, okres stagnacji. Oczekujemy, że jest to dno quasi recesji" - powiedział Belka w wywiadzie dla radiowej "trójki".

Zapytany wprost, czy gospodarka osiągnęła dno spadku tempa wzrostu powiedział: "Tak się wydaje".

"Jeżeli traktujemy poważnie wyprzedzające wskaźniki koniunktury gospodarczej, to pewne oznaki optymizmu wśród przedsiębiorców zaczynają się już pojawiać. Po drugie stabilizacja finansów publicznych jest oznaką dla przedsiębiorców, że będzie normalnie" - powiedział Belka.

Główny Urząd Statystyczny szacuje, że w ubiegłym roku wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB) wyniósł 1,1 procent wobec 4,0 procent w 2000. NBP sądzi, że wzrost PKB w 2002 roku może być wyższy niż szacowane przez rząd jeden procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Globe Trade Centre Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu