Pożegnalne tournee brytyjskiej gwiazdy

  • DI
opublikowano: 10-09-2018, 22:00

Koncertem w Allentown w stanie Pensylwania w sobotnią noc Elton John, brytyjski piosenkarz i kompozytor, rozpoczął pożegnalną trasę.

Był to pierwszy z ponad 300 koncertów na świecie, które chce dać w ciągu trzech lat. „Byłem świadkiem ogromnej zmiany społecznej, politycznej i kulturalnej. Chcę to uczcić trasą koncertową »Farewell Yellow Brick Road «” — napisał w oświadczeniu. Agencja Reuters przypominiała, że Elton John w styczniu ogłosił, że „chce skupić się na swojej rodzinie”. Stwierdził, że „jego priorytety zmieniły się po tym, jak został rodzicem dwojga dzieci ze swoim mężem Davidem Furnishem”.

Podczas koncertu zaprezentował zdjęcia i fragmenty filmów ze swojej 50-letniej kariery. Wśród nich także fotografie osób, które miały na niego wpływ, m.in. niedawno zmarłej wokalistki Arethy Franklin, przywódcy RPA Nelsona Mandeli i fizyka Stephena Hawkinga.

Gdy śpiewał „Crocodile Rock”, obrazy tłumów fanów w strojach zainspirowanych jego ubiorami wyświetlano na wielkich ekranach, a podczas „Candle in the Wind” zaprezentowano krótki film z ostatniej sesji fotograficznej Marilyn Monroe. Zakończył występ utworem „Goodbye Yellow Brick Road” na tle prywatnie nagranego wideo, ukazującego najważniejsze wydarzenia z jego życia. 71-letni Elton Hercules John sprzedał ponad 300 mln płyt, co czyni go jednym z najpopularniejszych artystów wszechczasów. Jest zdobywcą sześciu nagród Grammy, czterech Brit Awards, Oscara, Złotego Globu i Nagrody Tony. W 1992 r. został wprowadzony (wraz z Berniem Taupinem) do Songwriters Hall of Fame, a w 1994 r. do Rock and Roll Hall of Fame.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane