Prezes Goldman Sachs: niższe zwroty z inwestycji w najbliższych latach

opublikowano: 07-12-2021, 15:04

Prezes Goldman Sachs, David Solomon uważa, że inwestorzy nie powinni oczekiwać kontynuacji rynku byka na akcjach i innych aktywach z dotychczasową dynamiką, informuje CNBC.

Pompowanie pieniędzy w system przez bank centralny USA spowodowało, że przez ostatnie trzy lata amerykański rynek akcji rósł dwucyfrowo każdego roku, wysoka dynamika wzrostu widoczna była także na rynkach nieruchomości, sztuk i kryptowalut.

- Nie powinniśmy oczekiwać, że w okresie następnych kilku lat zobaczymy zwroty tej samej wielkości na akcjach i wielu innych aktywach, co w latach poprzednich – powiedział Solomon w CNBC.

David Solomon, fot. Bloomberg
David Solomon, fot. Bloomberg

Prezes amerykańskiego banku inwestycyjnego podkreślił, że nie jest jednym z tych, którzy wierzą w możliwość osiągania w nieskończoność dwucyfrowych zwrotów z inwestycji.

- Byłem zaangażowany w wiele komitetów inwestycyjnych, fundacji charytatywnych, rad uczelnianych i tak dalej i uważam, że zwroty osiągnięte w okresie ostatnich trzech do pięciu lat będą różnić się od tych, których możemy oczekiwać w niedalekiej przyszłości – powiedział Solomon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, CNBC

Polecane