Prezes Goldman Sachs sugeruje drugie referendum w sprawie brexitu

opublikowano: 16-11-2017, 17:22
aktualizacja: 16-11-2017, 17:23

Lloyd Blankfein, prezes Goldman Sachs sugeruje Brytyjczykom, aby drugi raz wypowiedzieli się, czy chcą opuszczać Unię Europejską.

- Tutaj w Wielkiej Brytanii wiele załamywania rąk przez prezesów z powodu brexitu. Tak duża stawka, czemu nie sprawdzić, czy wciąż jest konsensus? - napisał na Twitterze  Blankfein.

Goldman Sachs, który przenosi już część działalności z Londynu do Frankfurtu,  zatrudnia w stolicy Wielkiej Brytanii ok. 6 tys. ludzi. Międzynarodowe banki z Londynu obawiają się, że po brexicie stracą tzw. prawo paszportyzacji, które pozwala im na sprzedaż usług w innych krajach europejskich.

W kolejnym wpisie Blankfein podkreśla „większą świadomość trudnej i ryzykownej drogi przed nami”. Jego zdaniem „wielu życzy sobie powierdzającego głosowania w sprawie tak monumantalnej i nieodwracalnej decyzji”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu