Prezes Ryanair’a postawił kolejkę pasażerom

opublikowano: 16-04-2018, 12:01
aktualizacja: 16-04-2018, 12:04

Michael O’Leary był w tak dobrym humorze, że postawił kolejkę wszystkim pasażerom lotu Ryanair z Liverpoolu to Dublina.

Dobry nastrój prezesa największej europejskiej taniej linii lotniczej wynikał ze zwycięstwa jego konia Tiger Roll w wyścigu Grand National. O’Leary wracał po zawodach do Irlandii i opóźnił lot z Liverpoolu to Dublina, trwający ok. 43 minuty, o ok. pół godziny, aby zabrać dżokeja Davy’ego Russella. Prezes Ryanair przeprosił pasażerów za zwłokę.

Michael O’Leary
Zobacz więcej

Michael O’Leary fot. Piotr Hawalej, WTOFOTO

- Dzisiaj wygraliśmy Grand National więc, co jest nietypowe na pokładzie tego lotu, będzie otwarty darmowy bar, za który osobiście zapłacę, ale jesteście ograniczeni tylko do jednego drinka – ogłosił O’Leary żartując, że samolot może być zmuszony do krążenia nad Dublinem do momentu opróżnienia zawartości baru.

Średnia cena alkoholowego drinka w samolocie Ryanair to 5 GBP. Zakładając, że na pokładzie było 180 pasażerów O’Leary musiał zapłacić za postawioną im kolejkę 900 GBP. Stać go choćby dlatego, że jako właściciel zwycięskiego konia na Grand National dostał ponad 500 tys. GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu