Prezydent Chin wzywa do kontynuacji „toaletowej rewolucji”

opublikowano: 27-11-2017, 10:47
aktualizacja: 27-11-2017, 10:50

Prezydent Xi Jinping ogłosił potrzebę dalszego poprawiania stanu toalet publicznych w kraju, co ma pomóc w rozwoju krajowej turystyki, donosi agencja Xinhua.

Xi podkreślił, że zarówno w miastach, jak i na wsi, potrzebny jest większy wysiłek w kierunku poprawy stanu publicznych toalet, co poprawiłoby jakość życia mieszkańców.
Przypomniał, że dzięki „toaletowej rewolucji” , a także stworzeniu lepszych urządzeń i usług możliwy będzie szybszy wzrost branży turystycznej w kraju.

Xi Jinping, prezydent Chin
Zobacz więcej

Xi Jinping, prezydent Chin REUTERS/Jason Lee/FORUM

Chiny ogłosiły „toaletową rewolucję” w 2015 roku. Do końca października zbudowano w kraju lub zmodernizowano 68 tys. toalet w miejscach popularnych wśród turystów. To o 19,3 proc. więcej niż stawiano za cel. „Toaletowa rewolucja” rozszerzana jest stopniowo z miejsc turystycznych na cały kraj. Chiny planują budowę lub modernizację kolejnych 64 tys. toalet w miejscach turystycznych w latach 2018-2020.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu