Czytasz dzięki

Prezydent nie zdecydował jeszcze o dacie pierwszego posiedzenia Sejmu

Internet Securities
opublikowano: 09-09-2005, 15:38

Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie zdecydował jeszcze o dacie pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, który będzie wybrany w zbliżających się wrześniowych wyborach.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie zdecydował jeszcze o dacie pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, który będzie wybrany w zbliżających się wrześniowych wyborach.

Pytany, czy powoła nowy rząd przed drugą turą wyborów prezydenckich, przypadającą na 23 października, Kwaśniewski odpowiedział:

„Dnia jeszcze nie wybrałem, czekam na 25 września, jak to się potoczy w sensie bardziej formalnym” – powiedział dziennikarzom Kwaśniewski.

„Cztery lata temu pierwsze posiedzenie Sejmu zwołałem przed upływem terminu” – dodał.

Prezydent musi zwołać pierwsze posiedzenie Sejmu w ciągu miesiąca od daty wyborów, czyli od 25 września.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich ma odbyć się 9 października.

Kwaśniewski dodał, że czas między pierwszym posiedzeniem Sejmu, a powołaniem premiera może być bardzo krótki, jeśli utworzona koalicja rządowa uzgodni osobę premiera.

Według ostatnich sondaży, większość w nowym Sejmie zdobędą najprawdopodobniej Platforma Obywatelska (PO) i Prawo i Sprawiedliwość (PiS), które łącznie mogą liczyć na ponad 50% głosów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane