Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w kwietniu o 16 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2005, 12:14

Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w kwietniu o 16 proc. wobec wzrostu o 15,1 proc. w marcu - podało w środę Krajowe Biuro Statystyczne na swojej stronie internetowej. Analitycy spodziewali się wzrostu o 14,6 proc.

Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w kwietniu o 16 proc. wobec wzrostu o 15,1 proc. w marcu - podało w środę Krajowe Biuro Statystyczne na swojej stronie internetowej. Analitycy spodziewali się wzrostu o 14,6 proc.

    W ubiegłym miesiącu produkcja przemysłowa osiągnęła rekordowy poziom 564,7 mld juanów (68 mld USD).

    W kwietniu produkcja samych komputerów wzrosła w Chinach aż o 69 proc., a laptopów - podwoiła się. Produkcja stali wzrosła o 25 proc., a cementu o prawie 10 proc.

    "Chińska gospodarka wcale nie zwalnia tempa" - powiedział Li Yan współzarządzający funduszem 3,62 mld USD w Harvest Fund Management Co. w Szanghaju. "Rząd będzie musiał poczynić dalsze działania, aby zapanować na ekspansją gospodarczą Chin" - dodał.

    W I kwartale tego roku chiński PKB wzrósł o 9,5 proc. podczas gdy rządowe prognozy mówiły o maksimum 9 proc. przy oficjalnie zakładanym celu 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w kwietniu o 16 proc.