Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w 2020 r. o prawie 11 proc.

  • PAP
opublikowano: 22-02-2021, 11:27

W 2020 roku z powodu pandemii Covid-19 produkcja przemysłowa w Niemczech była o 10,8 proc. niższa niż w 2019 roku - poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Statystyczny.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Podczas pierwszej fazy ograniczeń koronawirusowych w kwietniu i maju produkcja załamała się odpowiednio o 29,7 i 23,4 procent, po czym zaczęła się odradzać.

W grudniu spadek wyniósł już tylko 1,5 proc. W porównaniu z tym samym miesiącem 2019 roku, szczególnie dotkliwe było załamanie w branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów i części samochodowych produkowali o jedną czwartą mniej niż w roku poprzednim.

"Jedyną gałęzią gospodarki, w której rok do roku wzrosła produkcja, był przemysł drzewny" - podał Federalny Urząd Statystyczny. Produkcja wyrobów z drewna, wikliny i korka, z wyłączeniem mebli, wzrosła o 3,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane