Projekt budżetu na 2007 r: emerytury i renty wzrosną o 1,4 proc

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2006, 13:04

Emerytury i renty mają wzrosnąć o 1,4 proc. - wynika z najnowszej wersji projektu ustawy budżetowej, z 26 września. W środę odbywa się posiedzenie rządu w sprawie projektu przyszłorocznego budżetu.

Emerytury i renty mają wzrosnąć o 1,4 proc. - wynika z najnowszej wersji projektu ustawy budżetowej, z 26 września. W środę odbywa się posiedzenie rządu w sprawie projektu przyszłorocznego budżetu.

"Od 2007 r. zaplanowany został powrót do corocznej waloryzacji emerytur i rent. Wskaźnik waloryzacji został przyjęty na poziomie 101,4 proc." - czytamy w uzasadnieniu do projektu. W poprzedniej wersji projektu budżetu zaplanowano wskaźnik waloryzacji na poziomie 101,1 proc.

Podwyżka ta obejmie emerytury i renty wypłacane przez ZUS i KRUS, świadczenia emerytalno - rentowe służb mundurowych oraz świadczenia przedemerytalne, rentę socjalną i dodatki kombatanckie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Projekt budżetu na 2007 r: emerytury i renty wzrosną o 1,4 proc