Prokom Software <PKMD.WA> Nabycie udziałów w MCCnet Sp. z o.o. przez podmiot zależny - Koma S.A.

opublikowano: 04-09-2003, 17:49

Prokom Software <PKMD.WA> Nabycie udziałów w MCCnet Sp. z o.o. przez podmiot zależny - Koma S.A. NABYCIE UDZIAŁÓW W MCCNET SP. Z O.O. PRZEZ PODMIOT ZALEŻNY - KOMA S.A.
RB/35/2003
Zarząd Prokom Software S.A. informuje że:
w dniu 3 września 2003 roku Spółka powzięła informację o nabyciu, w dniu 28 sierpnia 2003 roku, przez Koma S.A. (podmiot zależny) 39 udziałów od dotychczasowych udziałowców oraz 200 udziałów w podwyższonym kapitale MCCnet Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie. W związku z powyższym Koma S.A. posiada łącznie 239 udziałów o wartości nominalnej 500 PLN każdy w MCCnet Sp. z o.o., objętych za łączną kwotę 199.500 PLN. Nabyte udziały stanowią 57,0% kapitału zakładowego oraz głosów na walnym zgromadzeniu MCCnet Sp. z o.o., co stanowi podstawę uznania ich za aktywa o znacznej wartości. Ponadto w ramach zawartej umowy kupna Koma S.A. nabyła opcję zwiększenia udziałów w MCCnet Sp. z o.o. do 76,0%.
Nie istnieją powiązania pomiędzy Spółką i jej osobami zarządzającymi i nadzorującymi, a zbywcami udziałów, o których mowa w par. 2 ust. 1 pkt 30 RRM GPW. Wszystkie nabyte udziały zostaną opłacone ze środków własnych Koma S.A. i stanowić będą długoterminową lokatę kapitałową Grupy. Wartość nabytych udziałów zostanie zaewidencjonowana w księgach rachunkowych Prokom Software S.A. według ceny ich nabycia.
Specjalizacja i doświadczenie MCCnet pozwoli Komie na zajęcie w grupie Prokom roli wiodącego dostawcy usług mobilnych, zarówno w segmencie B2B, jak i B2C oraz otwiera nowe możliwości uczestnictwa w projektach związanych z szybkim rozwojem sieci Wi-Fi oraz aplikacji IVR-owych, tzw. interaktywnej informacji głosowej. MCCnet opracował m.in. protokoły transmisji ulepszające jakość i podwyższające niezawodność przesyłania danych w oparciu o GPRS. Jednym z klientów spółki jest Centertel.
Data sporządzenia raportu: 04-09-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom Software &lt;PKMD.WA&gt; Nabycie udziałów w MCCnet Sp. z o.o. przez podmiot zależny - Koma S.A.