Prokurator przyjrzy się prezesowi

opublikowano: 25-07-2018, 22:00

Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu z zawiadomienia obecnych władz spółki wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez Andrzeja L., byłego prezesa Apanetu.

Grupa Apanet to notowany na NewConnect producent systemów oświetleniowych. W spółce przed rokiem rozgorzał konflikt między głównymi akcjonariuszami. Początkowo dążono do polubownego zakończenia, ale porozumienia nie udało się osiągnąć. Jak uważa obecny zarząd, były prezes m.in. sprzedał na rzecz osób trzecich po zaniżonej cenie udziały w spółce zależnej Apanet Green System (to kluczowa spółka w grupie), co doprowadziło do utraty kontroli nad nią. Menedżer miał też dopuścić do niespłacenia przez spółkę córkę pożyczek zaciągniętych w podmiocie dominującym na łącznie 343 tys. zł. Od początku roku kurs Apanetu spadł o 55 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu