Prokuratura oskarża cztery osoby w sprawie dopisku "lub czasopisma"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-09-2005, 12:01

Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku skierowała w czwartek do sądu w Warszawie akt oskarżenia dotyczący sprawy nieprawidłowości w procesie legislacyjnym rządowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji.

Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku skierowała w czwartek do sądu w Warszawie akt oskarżenia dotyczący sprawy nieprawidłowości w procesie legislacyjnym rządowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji.

Wśród czterech oskarżonych osób jest była wiceminister kultury i posłanka Aleksandra Jakubowska. Pozostałe trzy, to - byli lub obecni - urzędnicy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz ministerstwa kultury.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy białostockiej prokuratury Janusz Kordulski, akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy. Prokurator wnosi w nim o przesłuchanie kilkudziesięciu świadków, wśród których jest kierownictwo KRRiT oraz znani politycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane