Provident Financial spodziewa się 120 mln GBP straty

opublikowano: 16-01-2018, 12:05
aktualizacja: 16-01-2018, 12:06

Brytyjski Provident Financial oczekuje 120 mln GBP (563 mln zł) straty z biznesu pożyczek konsumpcyjnych, informuje The Guardian.

Firma specjalizująca się w pożyczaniu na wysoki procent osobom, które nie mogą skorzystać z pożyczki w banku, tłumaczy stratę większym niż oczekiwano spadkiem liczby osób, które ponownie korzystają z jej usług. Eksperci wskazują, że powodem słabych wyników jest reorganizacja działalności firmy, która polegała na zastąpieniu 4,5 tys. samo zatrudnionych agentów 2,5 tys. pracujących na etat „menedżerów”. Zmiana spowodowała szereg problemów, m.in. trudności z docieraniem do klientów we właściwym czasie i miejscu.

Akcje Provident Financial tanieją we wtorek na giełdzie w Londynie o ponad 8 proc. Spółka nie jest właścicielem polskiego Providenta, który od 2007 roku należy do grupy International Personal Finance. To spółka holdingowa międzynarodowej grupy podmiotów działających m.in. w Republice Czeskiej, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i w Meksyku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Provident Financial spodziewa się 120 mln GBP straty