Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 27-01-2023, 18:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Już w lutym MŚP będą mogły stanąć w szranki o granty na B+R, innowacje, ekoprojekty i rozwiązania cyfrowe. Oto tegoroczne konkursy dla firm z unijnymi dotacjami z programu FENG.

Paleta dofinansowania:
Paleta dofinansowania:
W tegorocznej puli programu FENG, który w nowej perspektywie finansowej przewiduje największe wsparcie dla firm, jest aż 21 mld zł.
Adobe Stock

2. Już niedługo pracodawcy będą mogli samodzielnie badać trzeźwość zatrudnionych. Jednak według prawników nowe regulacje wymagają doprecyzowania. Czego brakuje w przepisach o kontroli trzeźwości?

Gama substancji:
Gama substancji:
Kontrole będą mogły dotyczyć nie tylko obecności w organizmach pracowników alkoholu, lecz również innych środków mających podobne do niego działanie.
Adobe Stock

3. Rosną składki zdrowotne. Tyle zapłacisz w 2023 r.

4. Spam: czego nie można przesyłać i co za to grozi. Dostarczanie niezamówionych wiadomości wbrew woli adresata może sporo kosztować.

Kary za spam:
Kary za spam:
Rozsyłający niezamówione wiadomości naraża się na grzywnę, zapłatę zadośćuczynienia i dodatkowe sankcje od kilku urzędów.
Adobe Stock

5. Wraz z popularnością rekrutacji zdalnych zwiększa się liczba cyberataków na osoby poszukujące pracy. Hakerzy wyłudzają dane nawet w social mediach. Uważaj na fałszywe oferty zatrudnienia.

6. Granty z nowego unijnego programu wspierającego rozwój pracowników pomogą pracodawcom przygotować się do wyzwań związanych m.in. z pracą zdalną i automatyzacją działalności firm. Poznaj sześć dotacyjnych szans dla firm z FERS.

Dotacje na wiedzę i nowe umiejętności:
Dotacje na wiedzę i nowe umiejętności:
Z programu FERS popłynie do mikro, małych i średnich firm 1,4 mld zł. Znaczna część grantów będzie przeznaczona na podnoszenie kompetencji pracowników w kluczowych sektorach gospodarki.
Adobe Stock

7. Wynagrodzenie to nie wszystko. Czego oczekują od firm kandydaci do pracy?

8. Dla firm z branży e-commerce wejście na nowe rynki daje wiele nowych możliwości rozwoju. Druga strona medalu: aż 44 proc. e-sprzedawców porzuca plany zagranicznej ekspansji przez zbyt wysokie koszty dostawy towarów. Transgraniczny e-handel: jakie kryją się za nim szanse i wyzwania.

Nadzieja na lepsze jutro:
Nadzieja na lepsze jutro:
Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w Polsce, przedsiębiorcy z branży e-commerce patrzą w przyszłość z optymizmem.
Adobe Stock

9. Klienci zwracają uwagę na zasady zwrotów i nie lubią dopłacać do odsyłanych zamówień. Co drugi konsument złożył w ubiegłym roku reklamację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane