Przebudowa drogi tranzytowej do obwodu kaliningradzkiego

Polska Agencja Prasowa SA
05-09-2005, 12:52

W Olsztynie rozpoczyna się przebudowa części drogi krajowej nr 51 do największego drogowego przejścia polsko-rosyjskiego w Bezledach (Warmińsko-Mazurskie). Koszt inwestycji to 9,5 mln zł.

W Olsztynie rozpoczyna się przebudowa części drogi krajowej nr 51 do największego drogowego przejścia polsko-rosyjskiego w Bezledach (Warmińsko-Mazurskie). Koszt inwestycji to 9,5 mln zł.

    W poniedziałek prezydent Olsztyna Jerzy Małkowski i Marek Lipski, przedstawiciel wykonawcy Warmińsko-Mazurskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Olsztynie, podpisali umowę na przebudowę drogi.

    Inwestycja dotyczy całkowitego remontu części drogi tranzytowej w Olsztynie na wschód do obwodu kaliningradzkiego - półkilometrowego odcinka ulicy Limanowskiego. Olsztyn nie ma obwodnicy. Droga zostanie poszerzona do czterech pasów, po dwie jezdnie w jednym kierunku ruchu.

    Rozbudowane zostaną sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, gazowej, oświetlenia ulic, sieci telekomunikacyjnej, energetycznej i wodociągowej. Wybudowana zostanie nowa nawierzchnia ulic i chodników, a także sygnalizacja świetlna.

    Z remontu skorzystają mieszkańcy, ponieważ za kwotę 546 tysięcy złotych miasto wymieni w sąsiadujących z ulicą budynkach wszystkie okna. 

   Z danych przekazanych przez Urząd Miasta w Olsztynie wynika, że ulicą Limanowskiego przejeżdża na dobę 30 tysięcy pojazdów.

    Szacunkowy koszt inwestycji to 9,5 mln zł brutto, z czego m.in. 2,6 mln zł to dofinansowanie ze środków kontraktu wojewódzkiego dla województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2005-2006; 3 mln zł to dofinansowanie ze środków inwestycji drogowych Ministerstwa Infrastruktury, a 3 mln zł to środki własne gminy Olsztyn. 

   Inwestycja potrwa rok. Na czas robót podziemnych, czyli jak przewiduje wykonawca - do wiosny 2006 roku, ulica Limanowskiego będzie zamknięta. Ruch ciężarówek do Bezled oraz samochodów osobowych kierowany będzie objazdem innymi ulicami Olsztyna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przebudowa drogi tranzytowej do obwodu kaliningradzkiego