Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur pojadą na targi gospodarcze do Chin

Polska Agencja Prasowa SA
19-05-2005, 18:14

W połowie czerwca do Harbinu, stolicy chińskiej prowincji Heilongjiang, wyjedzie grupa 16 przedsiębiorców z Warmii i Mazur, którzy wezmą udział w XVI Targach Współpracy Handlowej i Gospodarczej.

W połowie czerwca do Harbinu, stolicy chińskiej prowincji Heilongjiang, wyjedzie grupa 16 przedsiębiorców z Warmii i Mazur, którzy wezmą udział w XVI Targach Współpracy Handlowej i Gospodarczej.

    W czwartek Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) w Gdańsku Xu Min spotkał się w Olsztynie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego oraz przedsiębiorcami, aby omówić szczegóły wyjazdu.

    Do pierwszego spotkania warmińsko-mazurskich przedsiębiorców z chińskimi partnerami doszło w lutym tego roku. 11-osobowa delegacja chińskiej prowincji Heilongjiang, której przewodniczył szef administracji prowincji Wang Tao Zhi, spotkała się wówczas m.in. z marszałkiem województwa.

    "Chińczycy przyjechali w lutym z bardzo konkretnymi ofertami. Podpisaliśmy wstępne porozumienie w sprawie współpracy w trzech dziedzinach: turystyce, rolnictwie i przemyśle drzewnym. Tekst porozumienia zatwierdzić muszą ministerstwa spraw zagranicznych obu krajów. Na razie jednak chcemy wesprzeć kontakty gospodarcze oraz  współpracę w zakresie turystyki" - powiedział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Ryński.

    Przedstawiciele chińskiej prowincji podkreślali podczas lutowej wizyty, że chętnie zaprosiliby do współpracy specjalistów z Warmii i Mazur, m.in. w dziedzinie przetwórstwa spożywczego i hodowli bydła.

    W targach, które odbędą się od 13 do 16 czerwca, Warmię i Mazury reprezentować będą m.in. firmy mleczarskie, meblarskie, a także przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i lokalnych mediów.

    Heilongjiang jest jedną z mniej licznych prowincji w Chinach. Mieszka w niej 48 mln ludzi. Region otrzymał w tym roku od swojego rządu 40 mld dolarów na ożywienie lokalnej gospodarki i modernizację prowincji.

    W składzie oficjalnej delegacji władz województwa, która uda się do Chin, będą m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Ryński, przewodniczący Sejmiku Miron Sycz oraz dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Zbigniew Puchajda. Koszty ich pobytu w Chinach pokrywają władze prowincji. Pozostali członkowie delegacji pokrywają koszty we własnym zakresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur pojadą na targi gospodarcze do Chin