Przejęcie Twittera przez Muska wciąż w zawieszeniu

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 17-05-2022, 10:54
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Elon Musk zapowiedział we wtorek, że przejęcie Twittera o wartości 44 mld USD nie posunie się dalej do momentu, gdy platforma przedstawi mu przekonujące dowody na temat rzeczywistej liczby fałszywych kont - informuje Bloomberg.

Twitter twierdzi, że fałszywe i spamowe konta stanowią 5 proc. ogółu użytkowników, co regularnie raportuje w zgłoszeniach do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i kwartalnych sprawozdaniach. Zdaniem Elona Muska, odsetek ten jest znacznie wyższy i sięga nawet 20 proc. Tę tezę podpiera badaniami wykonanymi przez jego zespół.

Najnowsze oświadczenie Muska komplikuje i tak już chaotyczne przejęcie. Niedawno miliarder wdał się też publiczną polemikę na temat fałszywych kont z dyrektorem generalnym Twittera, Paragiem Agrawalem, co może sugerować, że gra na obniżenie ceny lub całkowite wycofanie się z transakcji o wartości 44 mld USD.

Akcje Twittera tanieją we wtorkowym handlu międzysesyjnym na nowojorskiej giełdzie o ponad 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane