Putin: To Trump odpowiada za wysokie ceny ropy

opublikowano: 04-10-2018, 13:18

Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, że prezydent USA Donald Trump ma "rację" narzekając, że światowe ceny ropy są zbyt wysokie, ale równocześnie dodał, że to sam Trump jest winny "drożyzny”.

Prezydent Trump powiedział, iż uważa, że cena ropy jest zbyt wysoka. Cóż, prawdopodobnie do pewnego stopnia ma rację, ale jesteśmy absolutnie w porządku z tym, że wynosi ona od 65 do 75 USD za baryłkę. Taki poziom zapewnia sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw naftowych i gwarantuje inwestycje - powiedział Putin powiedział podczas przemówienia do delegatów na forum Russia Energy Week w Moskwie.

Władimir Putin
Zobacz więcej

Władimir Putin fot. Bloomberg

Ale bądźmy szczerzy, takie ceny ropy są w pewnym stopniu wynikiem administracji USA. Mówię o sankcjach przeciwko Iranowi, o problemach politycznych w Wenezueli i po prostu przyglądam się temu, co dzieje się w Libii – dodał rosyjski prezydent.

Przywódca Rosji z całą stanowczością podkreślił, że „gdyby poruszył ten temat teraz w rozmowie z Trumpem, to powiedziałby, -  jeśli chcesz znaleźć odpowiedzialnego za ten stan rzeczy, kto jest winny temu, że ceny rosną, powinieneś po prostu spojrzeć w lustro".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu