R22 ograniczyło apetyt

opublikowano: 15-12-2017, 14:29
aktualizacja: 15-12-2017, 14:30

Nie po 23 zł, ale po 17,5 zł za sztukę spółka R22 sprzeda 3,5 mln akcji nowej emisji, a jej dotychczasowi akcjonariusze 1,7 mln walorów w pierwszej ofercie publicznej. Po zakończeniu procesu budowy księgi popytu zdecydowano, że do inwestorów indywidualnych trafi 250 tys. akcji, a pozostałe – do instytucji.

Całkowita wartość oferty sięgnie 91 mln zł brutto, z czego konto spółki zasili 61 mln zł. Inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje w dniach do 19 grudnia, przydział planowany jest na 20 grudnia, a debiut na GPW – na 29 grudnia, czyli ostatnią sesję w tym roku. 

W ostatnich latach R22 zainwestowała w kilkanaście firm. - Akwizycja to proces znacznie wykraczający poza zaproponowanie odpowiedniej ceny. W toku wieloletniej praktyki wypracowaliśmy unikatowe know-how, dotyczące prowadzenia negocjacji, zawierania umowy, finansowania, ale także integracji kupionych biznesów, bez której nie udałoby się uzyskać efektów synergicznych– mówi Jakub Dwernicki, prezes, założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki R22.
Zobacz więcej

Spec od przejęć:

W ostatnich latach R22 zainwestowała w kilkanaście firm. - Akwizycja to proces znacznie wykraczający poza zaproponowanie odpowiedniej ceny. W toku wieloletniej praktyki wypracowaliśmy unikatowe know-how, dotyczące prowadzenia negocjacji, zawierania umowy, finansowania, ale także integracji kupionych biznesów, bez której nie udałoby się uzyskać efektów synergicznych– mówi Jakub Dwernicki, prezes, założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki R22. fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Pieniądze z emisji pójdą na sfinansowanie przejęć firm z obszaru hostingu i omnichannel communications. 34,7 mln zł trafić ma na spłatę zadłużenia pomostowego, wynikającego z listopadowego przejęcia spółek Serveradmin i Bright Group, prowadzących działalność w obszarze hostingu pod markami Linuxpl oraz Futurehost.

R22 to holding powstały w czerwcu tego roku, do którego zostały wniesione spółki z grupy: H88 zajmujące się hostingiem i rejestracją domen, grupa Vercom, która jest jednym z dwóch liderów polskiego rynku e-marketingu, oraz performance marketingu oraz grupy Oxylion działającej na rynku telekomunikacyjnym.

W roku obrotowym zakończonym 30 czerwca 2017 r. grupa wypracowała 74 mln zł przychodów i 19,5 mln zł EBITDA. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / R22 ograniczyło apetyt