Czytasz dzięki

Reformy gospodarcze po wyborach w Polsce mogą być zachętą dla Czech - analitycy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-09-2005, 19:42

Oczekiwane zwycięstwo prawicy w wyborach parlamentarnych w Polsce zapewne doprowadzi do odważnych reform gospodarczych, które mogą według czeskich analityków zachęcać do podobnych kroków także w Czechach - pisze w niedzielę agencja CTK.

Oczekiwane zwycięstwo prawicy w wyborach parlamentarnych w Polsce zapewne doprowadzi do odważnych reform gospodarczych, które mogą według czeskich analityków zachęcać do podobnych kroków także w Czechach - pisze w niedzielę agencja CTK.

    Jeśli Czechy nie zdecydują się na takie reformy, pozostaną w tyle, straci na tym ich gospodarka, której wyrośnie kolejny - obok Słowacji - mocny rywal w Europie Środkowowschodniej. Takiego zdania jest cytowany przez CTK analityk z Patria Online, David Marek. Uważa on, że w podobnej jak Czesi sytuacji znaleźliby się też Węgrzy.

    Rynki finansowe w Czechach liczą na to, że w Polsce uda się sformować rząd prawicowy - uważa inny analityk, Petr Dufek z czeskiego banku CSOB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane