Rekordowa aukcja mebli z legendarnego hotelu

Marek Druś, thelocal.fr
opublikowano: 23-04-2018, 10:18
aktualizacja: 23-04-2018, 10:22

Aukcja mebli z legendarnego paryskiego hotelu Ritz przyniosła rekordową kwotę 7,3 mln EUR, poinformował dom aukcyjny Artcurial.

Paryski hotel Ritz był przez pewien czas domem m.in. Ernesta Hemingway’a, Marcela Prousta i Coco Chanel. Nic dziwnego, że aukcja 10 tys. mebli i elementów wystroju wnętrz, przeprowadzona między 17 a 21 kwietnia, cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Szacowane ceny mieściły się w zakresie od 100 EUR do nawet 10 tys. EUR.

Zobacz więcej

youtube.com

Władze działającego od 1898 roku hotelu zdecydowały o pozbyciu się mebli i elementów wystroju w związku z trwającą cztery lata renowacją, zakończoną w czerwcu 2016 roku.

- Ritz wywołał nagłą pasję, przyciągając nabywców z całego świata – powiedział Francois Tajan z domu aukcyjnego Artcurial.

O sukcesie aukcji świadczy to, że przeprowadzona w 2013 roku sprzedaż mebli i innych przedmiotów z innego znanego paryskiego hotelu, Hotel de Crillon, przyniosła 5,9 mln EUR.

Od 1979 roku Ritz jest własnością egipskiego miliardera Mohameda Al-Fayeda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rekordowa aukcja mebli z legendarnego hotelu