Reuters: PZU i PFR ruszają z due diligence Pekao

opublikowano: 27-10-2016, 13:16

PZU i Polski Fundusz Rozwoju rozpoczynają due diligence Pekao. Jest oczekiwanie, że ostateczne rozmowy z Unicredit dotyczące ceny odbędą się pod koniec listopada, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Informator Reutersa powiedział, że rada nadzorcza Pekao zgodziła się w środę na rozpoczęcie przez PZU i PFR due diligence, które ma trwać 2-3 tygodnie.

Zobacz więcej

Pekao SA

fot. Andrzej Bogacz Forum

Według źródła Reutersa, punkt wyjściowy negocjacji to ok. 126 zł za akcję polskiego banku. PZU miałby przejęć 20 proc. Pekao, a PFR 13 proc. Unicredit miałby zatrzymać 7 proc. akcji polskiego banku. Wartość transakcji wynosiłaby zatem co najmniej 2,6 mld EUR, pisze Reuters. Miałaby został przeprowadzona w kilku etapach, aby nabywający uniknęli konieczności ogłaszania wezwania na akcje Pekao.

Puls Biznesu pisał niedawno, że w listopadzie powinno się wyjaśnić, czy strony  osiągną porozumienie. — Negocjacje idą do przodu w konstruktywnej atmosferze i realne jest ich zakończenie w listopadzie. Ale UniCredit zawsze może odejść od stołu — mówił jeden z naszych rozmówców zbliżony do sprawy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu