Ropa i Wachovia pociągnęły rynki w górę

Marek Druś
opublikowano: 23-07-2008, 00:00

Amerykańskie rynki akcji wyraźnie wczoraj rosły, choć popyt ożywił się dopiero w końcowej fazie sesji. Wcześniej dominowały niewielkie zmiany kursów. Nastroje inwestorów poprawił spadek notowań ropy. Baryłka staniała na NYMEX do najniższego poziomu od 5 czerwca. Umocnił się dolar.

Znów dużym popytem cieszyły się akcje spółek finansowych, przede wszystkim banku Wachovia, który przed sesją opublikował wyniki kwartalne. Wiadomość o prawie 9 mld USD straty spowodowała dwucyfrowy spadek notowań spółki na początku sesji. Dość szybko jednak nastąpiła całkowita zmiana sytuacji. Akcje Wachovii drożały na zamknięciu o prawie 28 proc. Pomogły zapewnienia, że bank nie sprzeda akcji w celu podwyższenia kapitału oraz że znajdzie znaczne oszczędności, m.in. dzięki zwolnieniu ponad 10 tys. pracowników.

Drożały inne spółki finansowe, m.in. Washington Mutual i E-Trade Financial, które miały przedstawić wyniki po zakończeniu sesji. Na rynku technologicznym także na finiszu dominował popyt, choć przez większą część sesji znajdował się on „pod kreską” osłabiany kiepskimi wynikami kwartalnymi Apple i Texas Instruments.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu