Ropa nadal tanieje

opublikowano: 31-10-2016, 07:20

Rosnące przekonanie, że w listopadzie nie dojdzie do porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy, powoduje dalszy spadek cen surowca.

W piątek przedstawiciele państw-członków OPEC nie dogadali się w sprawie kwot wydobycia ropy dla poszczególnych uczestników kartelu. To spowodowało, że ropa staniała o 2,1 proc. na koniec tygodnia. W sobotę z kolei rozmowy z producentami spoza OPEC także zakończyły się brakiem jakichkolwiek zobowiązań dotyczących podaży.

Bloomberg

- Rozmowy podczas weekendu pokazały mniejsze prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia w sprawie ograniczenia podaży – powiedział Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney. – Nie byłbym zaskoczony gdyby kurs ropy spadł w okolice 47 USD – dodał.

W poniedziałek kurs baryłki nadal spada. W kontraktach na grudzień ropa WTI tanieje o 0,4 proc. do 48,52 USD, a ropa Brent z kontraktu styczniowego o 0,4 proc. do 50,48 USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane