Rosja chce skonfiskować w Niemczech majątek oskarżanego dyrektora teatru

opublikowano: 08-12-2017, 10:01
aktualizacja: 08-12-2017, 10:03

Szef rosyjskiego Komitetu Śledczego poinformował o nakazie konfiskaty majątku w Niemczech Kiryła Sieriebrennikowa, dyrektora teatru w Moskwie, oskarżanego przez władze o sprzeniewierzenie 68 mln rubli. Nieoficjalnie mówi się, że sprawa jest motywowana politycznie.

Szef Komitetu Śledczego, Aleksander Bastrykin powiedział, że konfiskata dotyczy pieniędzy, biżuterii, samochodu i mieszkania Sieriebrennikowa. Zasugerował, że mieszkanie wartości ok. 300 tys. EUR kupił on za jakoby sprzeniewierzone pieniądze.

youtube.com

Sieriebrennikow jest od października w areszcie domowym i ma w nim pozostać do stycznia 2018 rok. Wiele prominentnych osób ze świata kultury uważa, że działania przeciwko szefowi Centrum Gogola są motywowane politycznie. W środę sąd w Moskwie ogłosił konfiskatę pianina wykorzystywanego w teatrze podczas spektakli. Zdecydował jednocześnie, że instrument pozostanie w Centrum Gogola, ale aktorzy mają zakaz gry na nim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane